SZIF začal vydávat rozhodnutí k dotacím na produkci ovoce

Státní zemědělský intervenční fond začal vydávat rozhodnutí k dotacím na produkci ovocných druhů s vysokou a velmi vysokou pracností. Mezi pěstitele, kteří podali žádost v loňském roce, bude rozdělena podpora cca 102 miliónů korun.

O dotaci na produkci ovocných druhů s vysokou pracností zažádalo v roce 2020 celkem 317 zájemců, mezi ně bude rozděleno téměř 29 miliónů korun. Dotační titul chce podpořit pěstitele, kteří se věnují produkci ovocných stromů a keřů s vysokou pracností (slivoň švestka, broskvoň, višeň, rybíz černý a červený, maliník či jahodník).

O podporu na produkci ovocných druhů s velmi vysokou pracností za loňský rok požádalo 310 pěstitelů. Výše všech dotačních příspěvků bude téměř 73 miliónů korun. Podpora směřuje k těm pěstitelům, kteří se věnují ovocným druhům s velmi vysokou pracností (jabloň, hrušeň, meruňka a třešeň).

Obě zmíněná dotační opatření spadají pod Dobrovolné podpory vázané na produkci (VCS) v rámci Přímých plateb. Žádosti se podávají prostřednictvím Jednotné žádosti (JŽ).

Žadatelé se mohou pro urychlení výplat vzdát práva na odvolání. To je možné provést přes Portál farmáře v části Ostatní podání. Případně lze využít formulář „Prohlášení o vzdání se práva odvolání“, který je na webových stránkách www.szif.cz / JEDNOTNÁ ŽÁDOST, v sekci „Ke stažení“, ve složce Jednotná žádost.

SZIF zasílá rozhodnutí o poskytnutí dotace primárně do datových schránek, nebo na Portál farmáře. Pouze v případě, že žadatel nemá datovou schránku, ani přístup k účtu na Portálu farmáře, doručí mu rozhodnutí pošta. Žadatelé, kteří potřebují obnovit přístup do Portálu farmáře SZIF/eAgri, najdou potřebné informace na https://www.szif.cz/cs/faq. Pro případné dotazy je k dispozici infolinka SZIF na telefonním čísle 222 871 871 nebo e-mailu info@szif.cz.

Zdroj: Státní správa

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře