V dubnu zemřelo při nehodách 32 lidí, meziročně o osm méně, smrtelné autonehody
V dubnu zemřelo při nehodách na českých silnicích dosud 32 lidí. Meziročně je to o osm obětí méně. Předběžné údaje dnes ČTK sdělil ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Od začátku roku zatím policisté evidují 139 obětí dopravních nehod. Loni jich za stejné období bylo o šest méně.

V dubnu se do sobotní půlnoci stalo 6745 nehod. Před rokem jich za celý měsíc bylo zhruba o tisíc více. Počet těžce zraněných klesl o 37 na 94. Lehké zranění utrpělo 1032 účastníků silničního provozu, také v tomto případě je to meziroční pokles.

Polovinu z celkového počtu zemřelých v dubnu tvořili řidiči osobních aut. Mezi oběťmi byli také tři spolujezdci z osobního vozu, jeden řidič nákladního auta, čtyři motocyklisté, tři cyklisté a pět chodců.

Nejtragičtějšími dny byly pátky 14. a 21. dubna, v obou dnech zemřeli při nehodách shodně čtyři lidé. Ve čtvrtek 27. dubna pak byly oběti tři. Naopak celkem deset dubnových dní se obešlo bez úmrtí na silnicích.

Nejvážnější nehoda se stala v pátek 14. dubna u Koclířova na Svitavsku. Při čelní srážce dvou osobních aut tam zemřeli tři lidé, další dva skončili s vážnými zraněními v nemocnici. Dosud poslední dubnovou smrtelnou nehodu evidovali policisté v sobotu u Bříství na Nymbursku, kde se srazila dvě osobní auta. Jeden člověk nehodu nepřežil, další dva utrpěli zranění.

Zdroj: ČTK, foto ilustrační

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře