Před obecní úřad v Řeporyjích někdo navezl hnůj

Před obecní úřad v Řeporyjích někdo navezl hnůj, policie to vyšetřuje.

Před obecní úřad v Praze Řeporyjích v noci na dnešek někdo vysypal hnůj. Policie se případem zabývá pro podezření z přestupku a zjišťuje, kdo za tím stojí. ČTK to řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle fotografií a informací serveru iDNES.cz hnůj přivezli před úřad aktivisté podporující zemědělské protesty a do hnoje umístili ceduli se snímkem řeporyjského starosty Pavla Novotného (ODS) a nápisem “Máme spolu nevyřízené účty”. K akci se na internetu přihlásila skupina My zemědělci. 

Někdo vysypal na komunikaci několik kubíků hnoje. Zabýváme se tím pro podezření ze spáchání přestupku,” uvedl k případu policejní mluvčí a doplnil, že zatím nebylo kvalifikováno, o jaký přestupek by šlo.

Skupina My zemědělci na webu odůvodnila svůj počin tím, že chtěla “razatním způsobem” upozornit na to, že ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) ani vláda neřeší problémy českého zemědělství. “Především chceme upozornit na problematiku tzv. Zeleného údělu, která se promítá i do dalších průmyslových oborů, nejen do zemědělství. Vládní kroky situaci v zemědělství zhoršují, místo aby ji zlepšovaly,” uvedla.

Aktivisté na ceduli před řeporyjským úřadem podle iDNES.cz připomněli i nedávné Novotného výroky týkající se protestujících zemědělství. “Řeporyjský starosta, Pavel Novotný, je členem ODS a jeho výroky na adresu zemědělců (a nejen zemědělců) byly natolik přes čáru, že jsme si je odmítli nechat líbit,” uvedli k tomu aktivisté na webu.

Současně připomněli datum dalších zemědělských protestů, které zástupci Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších organizací ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku minulý týden avizovali na 22. května do Prahy. Podle prezidenta Agrární komory Jana Doležala by to měly být masivní protesty a nemusí být poslední. Vláda podle něj tíživou situaci v sektoru neřeší a spíš ji některými kroky i zhoršuje.

Česko stejně jako další evropské státy zažívá letos protesty zemědělců opakovaně. V Česku byly naposledy 20. března, kdy na silnice v regionech i k hranicím vyjelo přes 1600 zemědělských strojů. V Praze demonstrovali zemědělci 7. března, podle mluvčí Agrární komory se této akce zúčastnilo 3000 až 4000 zemědělců a 1000 zemědělských strojů. Na protest proti politice EU vyjely traktory na silnice 22. února, zpomalovaly dopravu ve městech, na hlavních silnicích a u hraničních přechodů.

Zdroj: ČTK, foto my zemědělci

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře