Piráti káži vodu a rádi pijí víno

Piráti často kritizují střet zájmů současného premiéra, k sobě už tak přísní nejsou. 

Štěpán Štrébl, místostarostou Prahy 3 za Piráty, jeho rodinná firma dodává respirátory, roušky či rukavice i úřadům, kde Piráti vládnou, či jsou v krajské koalici – konkrétně hlavnímu městu, Jihomoravskému a Karlovarskému kraji. Ještě v roce 2019 karlovarská firma Strebl neobchodovala s veřejnými institucemi a její tržby dosahovaly sotva 660 tisíc korun. Covid ale všechno změnil a nastal raketový růst. V roce 2020 firma získala od veřejných institucí zakázky na zdravotnické ochranné pomůcky za 117 milionů korun. A s dodávkami pro veřejný sektor se jí daří i v tomto roce a její tržby z „covidových“ zakázek přesáhnou 200 milionů korun. 

Ondřej Profant, poslanec a pirátský expert na informatiku je v úzkém kontaktu s rodinou Beranových, která na několik svých firem získává největší díl IT zakázek na Pražském magistrátu. Piráti na magistrátu rozdělovali zakázky v hodnotě přes 100 milionů korun na takové částky, aby na ně nemuseli vypisovat veřejná výběrová řízení. V minulosti byl Profant spojen se získáním dotace 14 milionů korun ve spojitosti s funkcí svého otce na ministerstvu. 

David Bodeček, 1. místopředsedou Pirátů na Praze 1, firmy kde působil, nebo působí, mají se státem uzavřená zakázky za 58 milionů korun za posledních 5 let. Bodeček vlastní realitní kancelář a také vykonává funkci radního pro majetek a bytovou politiku na Praze 1 a je předseda kontrolního výboru, který posuzuje privatizace městských bytů. Z titulu těchto funkcí Bodeček schválil privatizaci luxusního bytu bývalého ministra zdravotnictví Arenbergera o rozloze 240 m2 za cenu 11,5 milionu korun, komerční cena bytu však činila zhruba 36 milionů. Kolik takových bytů Bodeček schválil? 

Markéta Monsportová, karlovarská krajská zastupitelka z Pirátské strany je statutárním orgánem Spolku Marienbad Film, svým hlasem přiklepla dotaci 200 tisíc korun tomuto spolku. Svůj střet zájmů neoznámila. Nevidí na tom nic špatného! „Já sice jsem členkou statutárního orgánu, ale nejsem nijak aktivní,“ uvedla Monsportová. 

IT zakázky na pražském magistrátu: Objevily se další pochybnosti

Pražský člen pirátské strany Profant se podílel na podezřelém projektu

Firma pirátského politika dodává roušky i úřadům, kde vládnou spolustraníci

Pirátský radní Prahy 1 David Bodeček sedí na dvou židlích: Šéfuje byťáku i realitní kanceláři! Politolog: Je to jednoznačný střet zájmů!

Karlovarský kraj – Pirátská zastupitelka nenahlásila střet zájmů a odhlasovala si krajskou dotaci

Zdroj: Zpravodajské weby a Facebook

0 0 hodnocení
Hodnocení článku
, , ,
Mohlo by Vás zajímat
Nejnovější články
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře