Vážná nehoda dvou autobusů na D2. Zemřel jeden člověk, zraněných je asi 50 lidí, Zprávy z regionů,
Jihomoravský kraj – Vážná nehoda dvou autobusů na dálnici D2 u Brna. Na místě zemřel jeden člověk, podle policie šlo o řidiče jednoho z autobusů. Úmrtí jednoho z účastníků nehody potvrdil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Uvedl, že hasiči budou tělo z autobusu vyprošťovat.

V autobusech cestovalo podle Mikošky asi 70 lidí, zhruba padesát zraněných už záchranáři převezli do nemocnic, některé z nich letecky. U nehody podle něj zasahuje 15 jednotek hasičů, na místě je i jejich psycholožka.

Ředitelka jihomoravské zdravotnické záchranné služby Hana Albrechtová řekla ČTK, že při nehodě utrpělo zranění asi 50 lidí, zranění jsou středně těžká až těžká. Zasahuje 26 zdravotnických posádek se sanitními vozy, třemi vrtulníky a velkokapacitním vozem ATEGO, který je určen především k evakuaci a hromadným transportům osob. Aktivován byl traumaplán, což znamená okamžité zahájení činností potřebných pro zajištění neodkladné péče při příjmu většího počtu pacientů.

Nehoda se stala mezi sjezdy na Chrlice a Blučinu. Mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka ČTK řekl, že nehoda se stala ve směru na Brno, od 15:52 je dálnice v místě uzavřena v obou směrech, doplnil Mikoška.

Zdroj: ČTK

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře