Při požáru rodinného domu na Pardubicku jeden vážně zraněný
Při požáru rodinného domu na Pardubicku v obci Starý Mateřov utrpěli dva lidé zranění, z toho jeden vážné. Plameny zasáhly horní patro rodinného domu, škoda je předběžně vyčíslena na osm milionů korun, informovali na webu hasiči. Požár byl nahlášen kolem 17:30 a hasiči jej dostali pod kontrolu v 19:13. Příčiny požáru vyšetřovatelé zjišťují.

“Při příjezdu první jednotky na místo byla část střechy a horní patro domu zasaženy plameny. Na místě byly dvě zraněné osoby, které byly předány zdravotníkům do péče. Jedna osoba se měla nadýchat jedovatých zplodin hoření a byla v šoku a druhá utrpěla popáleniny, když se snažila z domu zachránit psa,” uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. U požáru zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

Jeden člověk utrpěl podle zdravotnických záchranářů vážné popáleniny a byl transportován do popáleninového centra v Praze na Vinohradech.

“Hasiči zamezili rozšíření plamenů na celou střechu. Požár tak poškodil asi jednu třetinu střechy a podkroví,” uvedla Horáková.

Velitel zásahu nechal vypnout přívod plynu i elektrického proudu. Na střeše domu byly fotovoltaické panely, hasiči tak museli zvolit správný postup při hašení, aby nebyli při zásahu ohroženi na životě.

“Dále bylo nutné rozebrat střešní krytinu a z domu vynosit ohořelé věci. Hasiči poskytli první psychologickou pomoc jedné osobě,” uvedla Horáková.

Do rána bude místo požáru pod dozorem dobrovolných hasičů. “Vyšetřování příčin vzniku požáru bude pokračovat i v neděli 11. února,” dodala Horáková.

Zdroj: ČTK, foto: HZS Pardubického kraje

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře