Dohoda o hospodářské spolupráci mezi ČR a Pákistánem
Nové obchodní příležitosti přinese dohoda, kterou podepsal ministr Síkela s pákistánským velvyslancem

Pákistán patří mezi zajímavé alternativní trhy pro český export v Asii. Obrat vzájemného obchodu minulý rok dosáhl rekordu 370 mil. USD. K novým obchodním příležitostem přispěje mezivládní Dohoda o ekonomické spolupráci mezi, kterou v Praze podepsal ministr Jozef Síkela a velvyslanec Pákistánu Muhammad Jamali.

Pákistán patří mezi tradiční trhy pro český export. V minulosti se v Pákistánu české společnosti podílely na výstavbě elektráren, ropných rafinérií, strojírenských i potravinářských závodů. Pákistán odebírá textilní a kožedělné stroje, obráběcí stroje či dopravní techniku,” říká ministr Síkela a dodává: “Možnosti ekonomické a obchodní spolupráce ale nejsou plně využívány, proto jsme uzavřeli mezivládní dohodu, která založí novou smíšenou komisi a podpoří tak rozvoj vzájemné obchodní výměny.”

Dohoda o hospodářské spolupráci mezi vládou České republiky a Pákistánem zakládá Smíšenou komisi pro hospodářskou spolupráci, která by se na úrovni náměstků ministra měla scházet přibližně ve dvouletých intervalech. Smíšená komise bude napomáhat výměně informací o příležitostech na trzích obou zemí a měla by přispět k odstraňování obchodních překážek a k podpoře aktuálních dvoustranných obchodních projektů. 

Zdroj a foto: MPO

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře