Aktuální volební průzkum - Volby by vyhrálo ANO

Do voleb do Poslanecké sněmovny zbývá necelý týden a my vám přinášíme aktuální volební průzkum.

Podle průzkumu agentury SANEP z konce září to vypadá, že nejsilnější stranou zůstává hnutí ANO, které od posledního průzkumu ještě mírně posílilo. Křesla by si rozdělilo šest subjektů, zbytek stran by se do Sněmovny nedostal.

Nejnovější průzkum ukazuje, že by ve volbách zvítězilo hnutí ANO v čele se současným premiérem Andrejem Babišem. Oproti začátku září si hnutí polepšilo o 0,4 %, aktuálně by tak ve volbách získalo 26,1 % hlasů.

Na druhém místě by skončila koalice SPOLU, a to se ziskem 20,7 %. Průzkum volebních preferencí tak naznačuje, že hnutí ANO má poměrně výrazný náskok. „Koaličnímu uskupení SPOLU se ale daří porážet ANO prozatím hned ve třech krajích, a to v kraji Jihočeském, Středočeském a v Praze,“ uvedla agentura.

Na třetím místě by se ocitla koalice PIRSTAN, která by získala 18,3 %, což je o půl procenta více než na začátku září.

​Čtvrté místo by obsadilo hnutí SPD vedené Tomiem Okamurou s 10,2 %. Průzkumy ukazují, že má pevné a stálé voličské jádro. Mírný nárůst zaznamenali sociální demokraté, kteří by obdrželi 6,1 %, tzn. o 0,2 % více než na začátku září. Obhájili by tak své místo v Poslanecké sněmovně. Těsně by se do dolní komory parlamentu dostali i komunisté s 5 %.

Žádný další politický subjekt přes hranici pro vstup do Sněmovně neprošel. Aktuálně by se tam tudíž nedostala koalice TSS (Trikolóra/Svobodní/Soukromníci), hnutí Volný blok, Přísaha, Aliance pro budoucnost nebo Zelení.

Volebni preference zari 2021 aktualni volebni pruzkum

Průzkum byl proveden ve dnech 23. až 30. září a zúčastnilo se ho 1897 respondentů starších 18 let. Vzorek agentura vybírala pomocí kvót, které odpovídají sociodemografickému rozložení obyvatel celé ČR.

Zdroj: Kurýr IN

, , , , , , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře