Svobodní: "Patříme do Evropy, ne Evropě"

Svobodní budou do eurovoleb kandidovat s heslem “Patříme do Evropy, ne Evropě”

Svobodní budou ve volbách do Evropského parlamentu kandidovat s heslem “Patříme do Evropy, ne Evropě.” Hlavními tématy bude zachování koruny, migrační politika v rukou národních států nebo odmítnutí Green Dealu. Na dnešní tiskové konferenci to řekl předseda Svobodných a lídr kandidátky Libor Vondráček. Představil také expertní tým a další kandidáty.

Na druhém místě kandidátky bude šéf buňky v Moravskoslezském kraji Matěj Gregor, třetí má být bývalý prezidentský kandidát Karel Diviš. Za Svobodné bude kandidovat také další bývalý prezidentský kandidát a prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR (AOBP) Jiří Hynek. Strana na začátku ledna oznámila, že ji ve volbách podpoří Soukromníci, regionálního hnutí Pro Plzeň a hnutí Zdraví, Sport a vzdělání 2012. Podle Vondráčka Svobodní v následujících dnech zveřejní informace o další podpoře.

Heslo podle lídra kandidátky ukazuje, že je strana eurokritická, ale zároveň ví, že volný trh přináší benefity, které chce zachovat. Prvním pilířem programu je podle něj zachování české koruny. Podle Gregora bude strana usilovat také o to, aby migrační politika zůstala v rukou samostatných členských států a neřešila se celoevropsky. Svobodní jsou také proti Green Dealu, podporují dostavbu jaderných elektráren.

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční letos v červnu. Voliči budou rozhodovat o obsazení 720 křesel, což bude o 15 víc než v končícím období. Zvýšení počtu křesel je reakcí na demografické změny v EU. Česko má nyní 21 mandátů a jejich počet se měnit nebude.

Zdroj: ČTK / Foto: Svobodní

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře