Hasiči v loňském roce vyjížděli k 17.332 požárům, Asi osm hodin bojovali hasiči s požárem v Čelákovicích
Hasiči v loňském roce vyjížděli k 17.332 požárům, což je oproti předchozímu roku zhruba patnáctiprocentní pokles. Zaznamenali ještě přes 400 dalších požárů, u kterých však nezasahovali. Snížil se také počet obětí. Kvůli požárům zemřelo loni 96 lidí, o rok dříve 128. Přímo při požáru pak zahynulo 66 lidí. Na dnešní tiskové konferenci o tom informoval generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček.

Celkově hasiči vyjížděli k 153.354 událostem. “Je vidět pokračující trend nárůstu,” uvedl Vlček. Předloni zasahovali u 151.619 událostí. Stoupl počet dopravních nehod i technických havárií.

Při zásazích se loni 219 hasičů zranilo a stejně jako v předchozím roce jeden hasič zemřel. “Loni 19. července při cestě k zásahu havarovala hasičská cisterna v Kolíně ve Středočeském kraji. Zemřel jeden profesionální hasič a další tři se zranili,” řekl generální ředitel hasičů.

Ohně způsobily loni škodu přesahující 6,3 miliardy korun. Nejvyšší škodu zavinil oheň v hale společnosti Novares CZ Zebrak, která vyrábí plastové díly do aut. Rozsáhlý požár vypukl v Žebráku na Berounsku v srpnu, hasiči ho likvidovali 50 hodin. Podle Vlčka dosáhla škoda 1?5 miliardy korun. Na 100 milionů pak hasiči vyčíslili škodu při dubnovém požáru prodejny se zahradní technikou Hecht v Tehovci u Prahy.

Oproti roku 2022 poklesl počet lesních požárů i požárů v přírodě.

Zdroj: ČTK, foto ilustrační

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře