Bludný balvan pro Janečka a Zdravé fórum za dezinformace, Podnikatel Janeček oznámil kandidaturu na prezidenta
Anticenu Bludný balvan za rok 2021 dostali například podnikatel Karel Janeček a spolek Zdravé fórum shodně za dezinformace o nemoci covid-19. Uvedl to na svém webu Český klub skeptiků Sisyfos, který ceny uděluje. Pořadatelé Bludných balvanů se tak snaží upozornit na projevy nevědeckého myšlení a matení české veřejnosti.
Bludny balvan Karel Janecek

Janeček, který dostal zlatý Bludný balvan v kategorii jednotlivců, na své názory ohledně covidu-19 veřejně upozornil především loni v proslovu na udílení hudebních cen Český slavík, za jejichž obnovením stojí. Kritizoval protiepidemická opatření vlády nebo očkování dětí proti covidu-19. “Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje,” prohlásil tehdy mimo jiné. “Varuje (Janeček) před novou vakcínou a děsí se dlouhodobých rizik, ale dlouhodobá rizika po prodělání nemoci ho vůbec nevzrušují, přestože už jenom z příznaků nemoci je zřejmé, že napadá řadu důležitých orgánů, od dýchacího aparátu, přes imunitu, po nervový systém,” sdělil dnes klub Sisyfos.

V kategorii “družstev” dostal zlatý Bludný balvan spolek Zdravé fórum, který podle klubu šířil dezinformace a konspirační teorie. Tato organizace třeba podpořila ředitele waldorfské školy v Semilech Ivana Semeckého, který byl radnicí odvolán, protože odmítal na škole dodržovat povinné testování dětí na covid-19. “Strategie Zdravého fóra vychází z předem daných jistot – covid-19 není až na specifické výjimky vážné onemocnění, proto je nejlépe ho prodělat, očkování má jen omezenou účinnost a četná rizika a protiepidemická opatření jsou přinejlepším zbytečná,” uvedl klub Sisyfos.

Zdroj: ČTK, foto: Sisyfos

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře