MMR podpoří obnovu místních komunikací na venkově

MMR podpoří obnovu místních komunikací na venkově miliardou korun

Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo 455 žádostí v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova. Na opravy místních komunikací v malých obcích resort rozdělí jednu miliardu korun. Prioritně MMR podpoří projekty obcí z hospodářsky a sociálně ohrožených území a strukturálně postižených regionů. Obnovené komunikace pomohou zlepšit kvalitu života tamních obyvatel.

„Zejména menší obce nemají ve svém rozpočtu dostatek peněz na rozsáhlejší rekonstrukce a výstavbu, proto je pro ně podpora MMR důležitá. Starostové a starostky s naším programem každoročně počítají – pravidelně s nimi komunikujeme tak, abychom nejvíce pokryli ty nejpotřebnější oblasti. Letos se ještě více zaměřujeme na obce, které se nacházejí v hospodářsky a sociálně ohrožených územích. Snažíme se tím prosazovat regionálně citlivou politiku,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Podpořeno bude celkem 455 žádostí ve výši cca 1 miliarda korun. Tyto prostředky Ministerstvo pro místní rozvoj zajistilo za pokračujících snah o konsolidaci veřejných financí. Informace k vyhodnocení dalších dotačních titulů programu (DT E – Rekonstrukce a přestavba veřejných budov v podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova a DT A – Podpora obnovy místních komunikací v podprogramu Podpora obcí s 3001–10000 obyvateli) budou zveřejněny v průběhu listopadu a prosince tohoto roku.

Seznam vyhodnocených žádostí na obnovu místních komunikací naleznete už teď na webových stránkách MMR.

Zdroj: MMR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře