Zlínský kraj podepsal dohodu o spolupráci s městem Římem
Spolupráci mezi Metropolitním městem Římem a Zlínským krajem v úterý 11. července stvrdili podpisem hejtman Radim Holiš a místostarosta Metropolitního města Řím Pierluigi Sanna. Dohodu o spolupráci podepsali v Památníku Velké Moravy – Cyrilometodějském centru ve Starém Městě, kam italská delegace zavítala v rámci třídenní návštěvy Zlínského kraje.

Italská delegace navštívila v pondělí, v doprovodu náměstka hejtmana Lubomíra Trauba a zástupců Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, baziliku Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostíně. V úterý místostarosta Metropolitního města Řím Pierluigi Sanna, starosta obce Rocca Santo Stefano Sandro Runieri a tajemník Metropolitního města Řím Flavio Cappellini zavítali do Baťova mrakodrapu, sídla hejtmanství ve Zlíně, kde je přijal hejtman Radim Holiš. Se zástupci Zlínského kraje se poté společně vydali na prohlídku Cyrilometodějského centra ve Starém Městě.  

„Naše regiony spojují nejen kroky slovanských věrozvěstů, ale i cestovní ruch a možnost spolupráce v dalších oblastech, které mohou posílit hospodářský rozvoj našeho kraje i města Říma. Dnešním setkáním jsme navázali na předchozí jednání a dali tím jasně najevo, že máme zájem dobré vztahy nadále prohlubovat,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Podílet se na územním a hospodářském rozvoji, podpoře cestovního ruchu se zaměřením na Evropskou kulturní stezku sv. Cyrila a Metoděje, spolupracovat v enogastronomii, v oblasti udržitelného rozvoje, inovacích nebo vzdělávání se zaměřením na turistické ubytovací služby. To jsou oblasti, ve kterých by Zlínský kraj rád posílil spolupráci s italskými partnery.

„Mít certifikaci pro Evropskou kulturní stezku sv. Cyrila a Metoděje je pro Zlínský kraj velký závazek a proto dál pracujeme na jejím rozvoji a hledáme partnery, kteří nám její věhlas a odkaz pomohou šířit. Dnešní podpis dohody nám pak otevírá další možnosti spolupráce v zajímavých oblastech, jako jsou cestovní ruch obecně, inovace a SMART technologie nebo třeba letectví a kosmonautika,“ doplnil náměstek zodpovědný za cestovní ruch a strategický rozvoj Lubomír Traub.

Program dále pokračoval v obci Modrá, kde delegace navštívila Archeoskanzen, expozici Živá voda a Centrum slováckých tradic. V závěru dne si prohlédli také baziliku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě. Ve středu, tedy poslední den návštěvy ve Zlínském kraji, zavítá delegace do Leteckého klastru v Kunovicích a výrobní letecké firmy Aircraft Industries a Evektor.

Zdroj a foto: Zlínský kraj

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře