Ve velkoskladu Albertu v Klecanech našli 646 kg kokainu
Středočeský kraj – Obří zásilku kokainu odhalili v sobotu v distribučním centru obchodního řetězce Albert v Klecanech u Prahy. Podle Národní protidrogové centrály se v zásilce banánů našlo 646 kilogramů drogy. Za tu by distributoři dostali přibližně dvě miliardy. Uvedla to dnes na svém webu televize Nova

Na zásilku narazili v přepravkách s banány zaměstnanci skladu, kteří zavolali policii. “Zaměstnanci velkoskladu supermarketu Albert v sobotu odpoledne při vykládání palet s biobanány našli podezřelé balíčky a kontaktovali policii. Nalezeny byly kilové balíčky s podezřelým práškem. Test náhodného vzorku prokázal, že se jedná o omamnou látku, přesněji o kokain,” uvedla Šmoldasová.

Asi 646 kilogramů kokainu má v koncové distribuci hodnotu zhruba dvě miliardy korun, jeden gram se podle Novy prodává za 3000 Kč. Množství drogy nalezené v Klecanech patří k jedné z největších zásilek zachycených v České republice.

V každé ze 42 přepravek, které se běžně používají třeba při stěhování, bylo podle informací televize Nova přes 15 kilogramů drogy. Obchodní řetězec případ odmítl blíže komentovat s tím, že jeho pracovníci poskytují Národní protidrogové centrále součinnost při vyšetřování.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře