IAF a RFA pod jednou střechou: Humburgera vyzve Hošek

IAF a RFA pod jednou střechou: šampiona Humburgera vyzve Hošek, Krt a Orlov na soupeře čekají

Tajemství odhaleno, problém vyřešen, chtělo by se napsat. Organizace I Am Fighter (IAF) a Real Fight Arena (RFA) ukazují, že slova o cti, slušnosti a sportovním duchu ještě stále něco znamenají. V sobotu 11. listopadu spojí síly a uspořádají jedinečný společný MMA galavečer, na kterém se navíc postaví proti sobě ti nejlepší zápasníci obou organizací.

„Nechceme si kanibalizovat fanoušky, nechceme, aby se museli rozhodovat mezi dvěma našimi akcemi ve stejný den, aby se museli rozhodovat, zda jít doprava, nebo doleva, ale chtěli jsme, aby mohli prostě jít rovně. Proto jsme se rozhodli uspořádat jeden společný event, na kterém se proti sobě postaví naši elitní zápasníci. Na příznivce čekají tři, možná čtyři titulové zápasy a spoustu legend, které se představily pod různými elitními organizacemi,“ vysvětluje Petr „Píno“ Ondruš, promotér IAF.

„Souhlasím s tím, bude to mimořádná akce. My chtěli dělat galavečer na Královce jako loni, jediný volný termín byl 11. listopadu, jenže tím vznikla kolize s IAF. A tak jsme si zavolali s Pínem, vše probrali a toto je výsledek. Včera jsme se byli na hale podívat, abychom vymysleli, jak co nejvíce zvýšit kapacitu. Karta je opravdu nabitá, dáváme do Prahy to nejlepší, co máme k dispozici,“ přidává Boris Marhanský, boss RFA.

Obě organizace spolupracují vlastně od chvíle, kdy RFA vtrhlo před dvěma lety na domácí bojovou scénu. A ve chvíli, kdy se obě trefily při organizaci vlastního eventu do stejného termínu a místa, došli Ondruš s Marhanským k rychlé dohodě, jak spojit příjemné s užitečným.

Fanoušci se mají navíc opravdu nač těšit. Už první oznámený duel toto potvrzuje, když se proti sobě postaví dva bývalí elitní tuzemští boxeři a nyní talenty MMA scény – David Hošek a Dominik Humburger. Váha do 84 kg a titul RFA v sázce. 27letý šampion má stále čistý rekord 7-0, o tři roky starší Hošek sice zapsal čtyři porážky, prohrát s Milanem Ďatelinkou, Nenadem Avramovičem či Andreasem Bergem Gustafssonem ale rozhodně nejsou žádné ostudy.

Svůj pás dá všanc také Jevgenij Orlov, týmový parťák Hoška, v jeho případě ale půjde o souboj čistě v rámci organizace IAF. Svého vyzývatele se dozví na turnaji IAF 9 v Poděbradech, jehož vrchol obstarají v sobotu 16. září Alex Cverna a David Závoda.

V duelu o pás šampiona do 70 kilogramů dle postojářským pravidel Real Fight dojde na česko- slovenské derby mezi dvěma dravci Tadeášem Růžičkou a Jacobem Mikulou.

Na svého vyzývatele ve váze do 77 kilogramů pak čeká držitel pásu IAF Steven Krt. Sokolovský bijec si soupeře nevybírá. A druhá strana – RFA – má ve svém středu hned několik špičkových velterových vah. V čele s legendou legend Petrem „Monstrem“ Knížetem.

Ondruš pošle hájit barvy IAF také Davida Zoulu, Matěje Vala, který zažil i atmosféru RFA, či Adama Herajna.

Sečteno, podtrženo, z této spolupráce mohou být nadšeni všichni. Promotéři, zápasníci i fanoušci. Ostatně, pokud o event 11. listopadu, který se uskuteční v UNYP Arena (dříve Podvinný mlýn) nechcete přijít, již nyní můžete v sítí Ticketportal nakupovat lístky.

IAF a RFA pod jednou strechou sampiona Humburgera vyzve Hosek MMA Tadeas Ruzicka Zpravy ze sportu Zpravy CR

Zdroj: TZ

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře