ANO, opozice, Babiš: Zeman mě pověří sestavením vlády,Babiš: Pokud ANO skončí v opozici, odejdu z politiky, Premiér Babiš se nemusí omlouvat za výrok o zkorumpované neziskovce
Prezident Miloš Zeman v neděli hovořil o tom, že když nastane chvíle, osloví mě s pověřením k sestavení vlády. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

„V neděli, když jsem mluvil s panem prezidentem, mluvil o tom, že když nastane ta chvíle, tak mě osloví. Opakovaně to říkal (že by Babiše pověřil), a je na mně, jestli to pověření přijmu, nebo nepřijmu,“ řekl premiér. Zároveň je ale ohledně dalšího postupu podle něj potřeba počkat na to, zda jej hlava státu skutečně sestavením vlády pověří.

„My jsme vyhráli volby na počet mandátů a když mě pan prezident pověří, tak potom vám řeknu stanovisko,“ řekl dále Babiš. „Určitě nebudeme brzdit žádné demokratické procesy a chováme se, myslím, velice konstruktivně,“ dodal.

Zároveň ale počítá s tím, že hnutí ANO může být v opozici. Koalice Spolu a Piráti a STAN, které mají dohromady ve Sněmovně 108 mandátů, se podle Babiše vyjádřili tak, že hnutí ANO nedostane post předsedy Sněmovny. Už tedy neplatí, že by ANO o něj mělo zájem, dodal premiér.

Zdroj: ČTK

5 1 hodnocení
Hodnocení článku
, , , ,
Mohlo by Vás zajímat
Nejnovější články
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře