Srovnávač nabídek dodavatelů elektřiny a plynu

Srovnávač nabídek dodavatelů elektřiny a plynu.

Pokud uvažujete o změně dodavatele elektřiny nebo plynu, vyzkoušejte srovnávač nabídek Energetického regulačního úřadu, nyní s novou funkcí načítání dat z faktury dodavatele. Srovnávač ERÚ aktuálně porovnává nabídky od 33 dodavatelů elektřiny a 30 dodavatelů plynu.

Ceny dodavatelů elektrické energie a plynu klesají různým tempem. To, kolik mohou spotřebitelé při změně dodavatele ušetřit, napoví srovnávač nabídek provozovaný Energetickým regulačním úřadem.
Pro to, aby porovnání správně fungovalo, je třeba nahrát vyúčtování ve strojově čitelném formátu (PDF), který běžně zasílají dodavatelé v rámci elektronické komunikace.

Přestože změna dodavatele nabízí možnosti, jak ušetřit, spotřebitelé by v první řadě měli nahlédnout do smlouvy, zda neobsahuje nebezpečná ustanovení a dodavatel se v ní skutečně zavazuje k tomu, co slibuje v nezávazných nabídkách. A prostudovat je třeba i smlouvu se současným dodavatelem, za jakých podmínek s ním mohou spotřebitelé ukončit kontrakt. U smluv na dobu neurčitou činí výpovědní lhůta typicky tři měsíce, po kterých je možné odejít bez sankce. U smluv na dobu určitou ale smlouva končí pevně stanoveným datem. A předčasný odchod v takových případech znamená úhradu pokuty a často i ušlého zisku, kterého se někteří dodavatelé ve smlouvách dožadují.

Více informací naleznete na stránkách Srovnávač nabídek dodavatelů elektřiny a plynu“.

Zdroj: Státní správa

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře