Na Ukrajině padl český dobrovolník u města Avdijivka, Na Libavé se připravují ukrajinští vojáci na bojové operace
Na Ukrajině padl český dobrovolník, který bojoval na ukrajinské straně, a to u města Avdijivka. Informaci webu Seznam Zprávy potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. O úmrtí Čecha informoval účet Vozím drony na Ukrajinu na sociální síti X. Česká diplomacie nyní eviduje čtyři české občany, kteří padli v bojích na území Ruskem napadené země.

Podle dostupných informací přišel o život první Čech při bojích s ruskou armádou v Donbasu v červnu 2022. Loni v březnu padl druhý dobrovolník. O dva měsíce později zemřel zakladatel Projektu Phoenix, český medik, který byl vážně zraněn po zásahu šrapnelem na Donbase a poté převezen do pražské Ústřední vojenské nemocnice.

“Mohu potvrdit, že o víkendu u Avdijivky zemřel český občan,” napsal ČTK Drake.

Avdijivka leží na severním okraji Doněcku ve stejnojmenné oblasti na jihovýchodě Ukrajiny. Město je pod trvalou ruskou palbou od poloviny loňského října a ukrajinská armáda minulý týden uvedla, že s ruskými vojáky její ozbrojené síly bojují už i v jeho ulicích. V Avdijivce kdysi žilo 32.000 lidí, nyní se tam podle tamního starosty zdržuje jen 941 obyvatel.

Zdroj: ČTK, foto ilustrční

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře