ČR se zapojila do boje proti aktivitám ruských tajných služeb

Předseda ODS Petr Fiala odmítl plošná opatření na pomoc lidem, jež postihlo zdražení cen energií a ukončení činnosti dodavatelů.

Cestou podle něj je, aby se stát domluvil s dodavateli poslední instance na stanovení maximálního procenta, o které je možné zvýšit zálohy. Kandidát vznikající vládní koalice na premiéra to řekl v dnešním diskusním pořadu Partie v televizi CNN Prima News. ODS následně jeho slova mírnila a doplnila, že pomoc lidem ohroženým energetickou chudobou musí být adresná.

“Není pravda, že nechceme pomáhat všem ohroženým. Jen nevěříme v plošná opatření, která by se přímo dotkla i lidí, kteří mají například zafixovanou cenu energií, nebo lidí, u nichž je nárůst cen jen minimální,” dodal také ve vyjádření pro ČTK mluvčí ODS Václav Smolka.

Ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO) již dříve uvedl, že asi desetina českých domácností ohrožených energetickou chudobou kvůli růstu cen energií bude mít nárok na jednorázové dávky. Týkat by se to podle něj mohlo 400.000 až 500.000 domácností.

Zdroj: České noviny

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře