VIDEO: Hromadná nehoda na dálnici D5. Srazilo se 36 aut
Na řadě míst počasí výrazně přispělo k vyšší nehodovosti. Jinak tomu bohužel nebylo ani na dálnici D5 na Berounsku, kde však došlo k nehodě hromadné. Při té se celkem střetlo 36 vozidel, z toho 14 nákladních a 22 osobních.

K nehodě došlo na 33. kilometru dálnice ve směru na Prahu, poblíž Chlustiny. Podle svědeckých výpovědí některých řidičů nastala během mžiku takzvaná bílá tma, přičemž řidiči neviděli ani svodidla vedle dálnice.

Při následné hromadné nehodě se střetlo 14 nákladních automobilů a 22 osobních automobilů. Středočeští záchranáři na místo vyslali velké množství posádek, posílených o záchranáře z Plzeňského kraje a také o posádku vrtulníku LZS Kryštof 01. Kvůli události vyhlásila záchranka traumaplán.

Na místo vyjelo postupně také 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, a to jak ze Středočeského, tak z Plzeňského kraje. Povolán byl také Záchranný útvar ze Zbirohu.

Policisté na místo vyslali nejbližší dostupné hlídky, mimo dálničních policistů to byli také berounští dopravní policisté, či policisté z obvodního oddělení.

Bylo jasné, že dálnice na Prahu bude neprůjezdná minimálně do večera. Policisté začali odklánět dopravu, ale prakticky okamžitě se ucpala i souběžná okresní komunikace. Hasiči mezitím společně se záchranáři hledali na úseku dlouhém přibližně 200 metrů zraněné. Těch bylo nakonec šest.

Záchranáři jednoho zraněného ošetřili a ponechali na místě. Tři lehce zraněné převezli sanitkami do nemocnice a dva středně těžce zraněné transportoval do nemocnice v Praze vrtulník, který na místo doletěl dvakrát po sobě.

Hasiči zajišťovali místo nehody, likvidovali únik provozních kapalin a po zadokumentování nehody se podílí na odklízení trosek a havarovaných automobilů. Nehodu zadokumentovali policisté mimo jiné pomocí vrtulníku Letecké služby Policie ČR, který na místo také vzlétl, a který mimo nehodu monitoroval také kolony a dopravu v okolí.

Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. Pro nezraněné účastníky hasiči na místo povolali evakuační autobus, který jim poskytl tepelný komfort. Zasahujícím hasičům zase vytvořili zázemí jejich kolegové s týlovým kontejnerem.

Zdroj a video: Týdeník policie

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře