Jihomoravský kraj - Vlakové linky S4 a STŘED získají nové vlaky

Jihomoravský kraj – Krajští radní rozhodli o výběru provozovatele v regionální železniční osobní dopravě na linkách S4 a souboru STŘED.

Přepravu cestujících od změny jízdních řádů v prosinci 2024 budou v následujících letech zabezpečovat České dráhy. V rámci tržní konzultace nabídly České dráhy významně cenově výhodnější variantu, a proto byly upřednostněny před dalšími zájemci. Ročně kraj za provoz těchto linek zaplatí přibližně půl miliardy korun. Smlouva bude uzavřena na dobu deseti let, avšak s možností dřívějšího ukončení, a to z důvodu plánovaného přechodu na hybridní vozidla.

„Upřednostnili jsme cenově výhodnější nabídku od Český drah, protože předpokládáme, že budou realizovat přepravu cestujících vozidly stávající kvality pouze pět let. Na dnešní radě jsme totiž současně zadali krajskému odboru dopravy a organizaci KORDIS, aby zahájily přípravu veřejné soutěže, kterou bude vybrán nový dopravce, který bude muset pořídit a provozovat nové vlaky hybridního typu. Obdobně jako na jiných linkách tedy dojde k nasazení nových moderních vlaků, které zvýší komfort našich cestujících,” vysvětlil Jiří Crha, náměstek hejtmana pro dopravu.

Provozní soubor STŘED obsahuje následující linky IDS JMK:

– S6+R56 Brno – Nesovice – Kyjov – Veselí nad Moravou – Uherské Hradiště – Staré Město u Uh. Hradiště
– S41 Brno – Moravské Bránice – Ivančice / Moravský Krumlov – Miroslav
– S21 IDS JMK Skalice nad Svitavou – Boskovice
– S61 IDS JMK Bzenec – Moravský Písek
– víkendové rekreační vlaky „Pernštejn“ a „Radhošť“
– letní festivalové vlaky v okolí Veselí nad Mor.

Zdroj: Jihomoravský kraj, foto ilustrační

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře