O titul Vesnice roku 2022 se uchází 175 obcí, Výzva z podprogramu technická infrastruktura pomůže obcím, Program Podpora rozvoje regionů
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo výzvu z podprogramu technická infrastruktura. Obcím to pomůže s výstavbou vodovodů, kanalizace a komunikací. Připraveno je pro ně 180 mil. Kč. Žádosti budou přijímány až do 7. ledna 2022.

„Díky této výzvě chceme pomoci obcím s rozšířením nabídky zainvestovaných stavebních pozemků pro následnou výstavbu bytových a rodinných domů. Podporujeme tím zejména atraktivitu venkova pro bydlení,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Oprávněným žadatelem o dotaci je obec. Maximální výše dotace je 150 tis. Kč na jeden stavební pozemek, na kterém následně vzniknou rodinné nebo bytové domy. Pro výši dotace je rozhodující počet naprojektovaných přípojek nebo sjezdů k zainvestovaným pozemkům, přičemž každý zainvestovaný pozemek musí být přímo napojený na nově budovanou technickou infrastrukturou, která je předmětem dotace. Žádost nemůže být podána na akci, u které již byla ukončena realizace, ale může být podána na akci, u které již byla realizace zahájena. Lhůta pro ukončení realizace a financování akce je do 31. října 2023.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: Státní správa

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře