DPH u poštovních zásilek nízké hodnoty a celní prohlášení
Od 1. října platí občané vždy DPH u zásilek, které přijdou ze zemí mimo Evropskou unii. Zároveň od tohoto data platí povinnost podávat celní prohlášení pro všechny zásilky, tedy i pro ty s nízkou hodnotou do 150 EUR, v tomto případě výhradně elektronické. 

V září tohoto roku Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR definitivně schválila změnu zákona o DPH, která byla publikována ve Sbírce zákonů. V návaznosti na tuto změnu bude Celní správa ČR vyměřovat a vybírat DPH i u zásilek do hodnoty 22 EUR, pokud již kupující nezaplatil DPH při nákupu zboží na zahraničním e-shopu v režimu jednoho správního místa (IOSS).
 
Celní správa ČR bude vyžadovat u všech zásilek podání elektronického celního prohlášení. To může za příjemce zásilky vyřídit zástupce, například Česká pošta nebo expresní zasilatelská služba. Pokud bude daň z přidané hodnoty zaplacena v ceně zboží již na e-shopu, může elektronické celní prohlášení podat dopravce v jiném členském státě EU.
 
Elektronické celní prohlášení mohou občané podat i prostřednictvím speciální aplikace eCeP na poštovní zásilky s hodnotou do 150 EUR, kterou pro tyto účely Celní správa ČR připravila.
 
Podrobnosti lze najít na pravidelně aktualizovaném informačním webu www.celnicka.cz.

Zdroj: Státní správa

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře