Feri musí nastoupit do vězení ještě v květnu, Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění.

Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění.

Mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala potvrdil, že policie začala stíhat jednu osobu, jméno nekomentoval. Policisté někdejšího politika začali prověřovat poté, kdy jej několik žen loni na jaře v médiích osočilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Feri, který měl četné příznivce hlavně u mladé generace, po svědectví žen v květnu rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat v podzimních volbách do Sněmovny. Skončil také v TOP 09 a stáhl se z veřejného života.

Feri po zveřejnění výpovědi několika žen odmítl tvrzení, že se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za “nevhodné” či “nepatřičné” chování. Na instagramu dnes reagoval na obvinění slovy, že po devíti měsících konečně nastal posun. “Prokážu svou nevinu tak jako doposud ve všech ostatních případech v této věci,” uvedl Feri podle serveru Seznam Zprávy.

Policie začátkem června oznámila, že zahájila úkony trestního řízení v případu Feriho. Prověřování podle něj policie vede pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti. Policisté zároveň vyzvali případné poškozené, aby je kontaktovaly.

Deník N a server Alarm zveřejnily svědectví několika žen, které tvrdily, že s nimi měl Feri sex i přes jejich nesouhlas, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval. Politik odmítl, že by se dopustil sexuálního násilí, omluvil se ale za “nevhodné” či “nepatřičné” chování v některých situacích.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře