Karel Schwarzenberg

Sněmovna zahájí schůzi minutou ticha za Schwarzenberga, chystá kondolenční knihu

Poslanecká sněmovna zahájí v úterý odpoledne schůzi minutou ticha za zesnulého bývalého poslance a ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga. ČTK to dnes sdělila předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Dolní komora připraví také pietní místo s kondolenční knihou. Mluvčí ministerstva zahraničních věcí Daniel Drake ČTK sdělil, že kondolenční kniha bude v příštím týdnu i v Černínském paláci.
Karel Schwarzenberg

Schwarzenberg, který zemřel v sobotu ve věku 85 let, byl senátorem a od roku 2010 poslancem. Do voleb v roce 2021, před kterými oznámil odchod z politiky, byl nejstarším členem české Sněmovny. “Poslanecká sněmovna připraví pietní místo s kondolenční knihou. Schůzi zahájíme minutou ticha,” uvedla Pekarová Adamová. Schůze poslanců začne v úterý odpoledne.

Podle šéfa poslanců ODS Marka Bendy byl Schwarzenberg velkou postavou našich moderních dějin. “Minuta ticha je asi to nejmenší, poradíme se s kolegy, jak památku tohoto dlouholetého člena Parlamentu uctít,” sdělil Benda ČTK. Místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO) v pořadu CNN Prima News Partie uvedl, že připomínka ve Sněmovně bude určitě důstojná a minutu ticha považuje za dobrý nápad.

Další z místopředsedů Sněmovny Jan Skopeček (ODS) v Partii řekl, že je nutné respektovat vůli rodiny. “Věřím, že český stát či Sněmovna bezesporu budou mít ambici, aby třeba i pohřeb měl nějaké státnické atributy. Ale nepředbíhejme, nyní stojí za to si Karla Schwarzenberga připomínat, na tyto věci bude čas v následujících dnech,” dodal.

Zdroj: ČTK, foto: TOP 09

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře