Vláda schválila využití prostředků z nástroje REACT-EU,Vláda schválila opatření proti covidu, Vláda rozhoduje kolik nám sebere peněz a komu je následně dá
Vláda je orgán, který nám vládne. V praxi to znamená, že rozhoduje, kolik nám sebere peněz a komu je následně přerozdělí… A není to jenom formou státního rozpočtu, kde se můžeme dočíst, kolik které ministerstvo utratí našich peněz.

Velmi důležité je také sledovat, kolik našich peněz rozdá ve formě investičních pobídek (přímé dotace, daňové prázdniny, levný prodej půdy na výstavbu průmyslových podniků apod.) hlavně nadnárodním koncernům. A tak na jedné straně můžeme slyšet z médií, že bydlení je nedostupné, ale na druhé straně se vláda snaží přitáhnout zahraniční investory. 

Chcete příklad z posledních dnů?

Chystaná investiční pobídka pro koncern Volkswagen. Mluví se o pobídce 15 miliard Kč. Vláda chce vzít 15 miliard, které vybere na daních a chce je darovat jedné jediné firmě, která prý vytvoří 2300 nových pracovních míst. Jen pro představivost: při průměrné ceně bytu 4-5 milionů Kč (ano, nejedná se o byt v Praze) by stát mohl darovat kolem 3,5 tisíce bytů.

Od dětství slýcháme, že bez práce nejsou koláče a že nic není zadarmo. Ano, není. Ale jak pro koho. Zajímejme se proto, co vláda dělá. Zajímejme se o politiku a volme ty strany, které nám nechtějí brát víc a víc peněz na daních. Nevolme strany, které nám slibují, že nám něco dají zadarmo a že se o nás postarají. Protože jak vidno z posledních covidových dnů, člověk se vždycky musí o sebe postarat sám. A v tom samém čase vláda vezme vaše daně a klidně je daruje někomu jinému.

Autor: Lenka Brčková, zdroj: Facebook

, , ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře