Polští policisté zadrželi hledaného dezinformátora Čermáka, Soud vydal mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka, Andrej Babiš a Karel Havlíček (oba ANO) mají kamaráda po, kterém je vyhlášeno celostátní pátrání.
Policie pátrá po Tomáši Čermákovi, který je prvním člověkem v Česku pravomocně odsouzeným do vězení za podněcování ke spáchání teroristického trestného činu.

V policejní databázi hledaných není uveden důvod pátrání. Mluvčí plzeňské policie Iva Vršecká řekla serverům Novinky.cz a iDNES.cz, že Čermák nenastoupil do výkonu trestu. Pátrání po Čermákovi bylo vyhlášeno dnes. Podle údajů v policejní databázi není ozbrojený ani nebezpečný.

Čermák si má podle pravomocného verdiktu soudu odpykat 5,5 roku vězení za to, že v době koronavirové pandemie veřejně vyzýval k násilí vůči politikům. Loni v únoru se v živém vysílání na sociální síti Facebook vymezoval vůči novele pandemického zákona. Diváky půlhodinového videa vyzýval k aktivnímu odporu proti přijetí novely, k převzetí moci, k vypálení Senátu i k vymanění České republiky ze struktur EU a NATO. Za hlavní cíl násilí označil zejména senátory, poslance a členy vlády. Mimo jiné prohlásil “musíme těm dobytkům zatnout tipec” a “vyneseme je za rypáky a naházíme je do řeky a zbavíme se jich jednou provždy”.

Vedle podpory a propagace terorismu byl Čermák spolu s Patrikem Tušlem odsouzen také za podněcování nenávisti k Ukrajincům a nepravomocně také za výtržnictví před domem evolučního biologa Jaroslava Flegra. Podmíněný trest za nenávistné výroky o Ukrajincích potvrdil i Nejvyšší soud, uvedla počátkem srpna Česká televize. Spoluobžalovaný Tušl dostal deset měsíců vězení.

Andrej Babiš a Karel Havlíček (oba ANO) mají kamaráda po, kterém je vyhlášeno celostátní pátrání. Tomáš Čermák byl odsouzen za podněcování ke spáchání teroristického trestného činu k trestu odnětí svobody. K výkonu trestu, ale Tomáš Čermák nenastoupil. 

Zdroj a foto: ČTK, Facebook, Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře