Fotbalista Limberský stanul za vydírání před soudem
Fotbalista David Limberský dnes stanul před karlovarským okresním soudem, který projednává žalobu na něj a další tři muže kvůli vydírání. Čtveřice mužů podle obžaloby zastrašováním vymáhala po muži z Karlových Varů peníze, které společně investovali do takzvané těžby virtuálních měn. Limberský dnes u soudu vypověděl, že se cítí nevinen. Výslech dalších obžalovaných soud plánuje začátkem listopadu.

Bývalá hvězda plzeňské Viktorie a český fotbalový reprezentant Limberský uvedl, že chtěl investovat do těžby kryptoměn. Investici mu nabídl přítel, s jehož přítelkyní se kamarádila Limberského manželka. Dohodli se na tom, že Limberský dá peníze a přítel nakoupí výkonné počítače na těžbu kryptoměn. Na dvakrát tak Limberský dal do investice přes čtyři miliony korun. Část z nich ale nebyla jeho, ale dalších jeho známých.

Limberský dnes u soudu řekl, že když těžba virtuální měny ethereum nepřinášela slíbené výsledky kvůli nižšímu výkonu počítačů, chtěl po příteli nejprve nápravu. Když ani po několika měsících stroje nepracovaly tak, jak bylo dohodnuto, chtěl své peníze zpět. Následovaly spory a vzájemná nevraživost.

Vše pak vyvrcholilo schůzkou v karlovarské kavárně, kam přišli kromě Limberského i další tři investoři, kteří nyní čelí obžalobě. Popis schůzky se ale liší. Zatímco Limberský tvrdí, že kromě drobné fyzické potyčky mezi jedním z obžalovaných a Limberského přítelem se žádné vyhrožování a vydírání neodehrálo, podle obžaloby byl poškozený muž ohrožován pistolí.

U soudu dnes vypovídal kvůli časovému nedostatku jen Limberský, výslech dalších obžalovaných by měl pokračovat na dalším jednání na začátku listopadu. Soud už předběžně stanovil i další jednání na leden příštího roku. Pro obžalované požaduje státní zástupce peněžité tresty, pro jednoho z nich pak i podmínku kvůli dalšímu trestnímu stíhání.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře