krimi zprávy, policie, zprávy čr, kriminalita, dopravní nehody, zprávy z čr

Ústecký kraj – Brutální napadení 86leté seniorky mají mít na svědomí mladistvý a nezletilý

V pátek odpoledne došlo k loupežnému přepadení 86leté seniorky v teplické části Řetenice. Nezávisle na sobě zavolalo na linku 158 několik všímavých osob, které uvedly, že dva mladíci napadli stařenku a chtěli jí ukrást kabelku. Ta upadla na zem a je zraněná. Jedna svědkyně však začala křičet z okna a pachatelé se dali na útěk.

Jeden z nich se však rozmyslel, k bezvládně ležící ženě se vrátil a kabelku jí na druhý pokus sebral. Poté utíkal pryč.

V tu chvíli již na místo přijížděla hlídka policistů. Díky dobrému popisu od svědků události se zanedlouho podařilo oba útočníky vypátrat. Ti označili i místo, kam kabelku odhodili. Na celé události je smutné, že brutální napadení stařenky mají na svědomí osoby mladší 18ti let. Jeden z nich dokonce není trestně odpovědný. Nejenže se neštítili zaútočit na seniorku, ale svým chováním jí způsobili vážné zranění, které si vyžádalo ošetření v nemocnici s delší dobou léčení.

Po zadokumentování celé události a provedení nezbytných úkonů, byl spis předán kolegům do Chomutova, jelikož starší z útočníků zde pobývá ve výchovném zařízení. Tomu policejní komisařka sdělila obvinění z loupeže, krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Mladší z pachatelů není trestně odpovědný a bude řešen cestou orgánu sociálně právní ochrany dětí. Tímto bychom chtěli poděkovat obyvatelům Teplic, kteří svou pohotovou reakcí přispěli k dopadení lupičů.

Zdroj: Týdeník policie

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře