MMR finančně podpořilo rekonstrukce veřejných budov
Rekonstrukce veřejných budov – Ministerstvo pro místní rozvoj podpořilo v dotační výzvě programu Podpora rozvoje regionů 2019+ celkem 118 žádostí zaměřených na obnovu veřejných budov. Obcím budou rozděleny dotace v celkové výši 506,2 milionu korun. Tyto prostředky jim pomohou rekonstruovat například školy nebo kulturní domy.

„MMR pravidelně přispívá ke zlepšení stavu infrastruktury a občanské vybavenosti, proto i přes nutnost snižovat schodek státního rozpočtu investuje nemalou částku do obnovy veřejných budov. Podporujeme zejména obce v hospodářsky a sociálně ohrožených územích a strukturálně postižených regionech. Snažíme se prosazovat regionálně citlivou politiku, protože vždy je důležité pomáhat těm, kteří to nejvíc potřebují,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. 

Dotační podprogram Podpora obnovy a rozvoje venkova poskytuje prostředky na zvýšení kvality života a atraktivity obecního prostoru v obcích do 3 000 obyvatel. Přednost dostávají projekty menších obcí zejména z hospodářsky a sociálně ohrožených území a z Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje.

Z podpory až do výše 80 % vynaložených uznatelných nákladů budou obce financovat rekonstrukci a přestavbu veřejných budov, které jsou pevnou a důležitou součástí místní občanské vybavenosti. Konkrétně jde o kulturní domy, sídla obecních úřadů, knihovny nebo mateřské a základní školy.

Zdroj: MMR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře