Železniční dopravci v ČR loni přepravili 184,6 milionu pasažérů, Systém univerzální vlakové jízdenky OneTicket zavádí novinky, Vlak, železnice, české dráhy, zákon

Na železničním přejezdu v Rožné na Žďársku se srazil osobní vlak s nákladním autem a vykolejil.

Zranění utrpěli řidič auta a jeden cestující z vlaku. S podezřením na lehké zranění byla převezená na ošetření do nemocnice také průvodčí z vlaku. ČTK to sdělila policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Drážní inspekce odhadla škodu na vozidlech a trati v součtu na 32,5 milionu korun.

Provoz na regionální trati mezi Žďárem nad Sázavou a Tišnovem bude podle předpokladu Českých drah přerušený do dnešních 16:00. Jezdí tam náhradní autobusy.

Na zeleznicnim prejezdu v Rozne na Zdarsku se srazil osobni vlak s nakladnim autem a vykolejil.

Vlak jedoucí z Nového Města na Moravě do Tišnova se střetl s nákladním autem v 5:42 na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. “Drážní inspekce na místě vyšetřuje příčiny a okolnosti vzniku této mimořádné události,” uvedl její mluvčí Martin Drápal. Škodu vzniklou na vlaku odhadla inspekce na 30 milionů korun, na autě na dva miliony a na trati za půl milionu korun.

Ve vlaku byli podle policie dva cestující. Dechová zkouška na alkohol byla podle policistů negativní u strojvedoucího i u řidiče auta.

Zdroj: České noviny

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře