ANO má svůj Dozimetr. Policie obvinila 19 lidí, ANO odmítá růst daní, chce diskusi o návratu EET, Zprávy ČR
Policie obvinila 19 lidí a dvě firmy podezřelé z manipulace s veřejnými zakázkami, které vyhlašoval pardubický magistrát a společnosti, jejichž zřizovatelem je město. Podezřívá je z porušení povinnosti při správě cizího majetku, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, přijetí úplatku, podplacení a zneužití pravomoci úřední osoby. Obvinění jsou stále zadrženi, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Server Neovlivní.cz dnes ráno uvedl, že se NCOZ zaměřila na někdejšího pardubického primátora Martina Charváta (ANO). Podle informací České televize je Charvát mezi obviněnými. Charvát stál v čele Pardubic v letech 2014 až 2022, nyní je členem městské rady a zastupitelstva Pardubic. Zpravodaj ČTK se ho dnes pokoušel kontaktovat, radní ale telefon nebral.

Ibehej už dříve informoval, že NCOZ úkony trestního řízení prováděla souběžně s Vojenskou policií. Od dnešního rána zasahovaly na několika místech v ČR, například v Pardubicích. Podle Ibeheje se vyšetřování jeho útvaru netýká ministerstva obrany ani armády. Mluvčí Vojenské policie Barbora Bitalová dnes ČTK sdělila, že se zadržení týká zaměstnanců příspěvkové organizace ministerstva obrany a civilních osob, podnikajících ve stavebnictví.

Aleš Veselý z pardubického státního zastupitelství dnes serveru iROZHLAS.cz napsal, že zastupitelství dozoruje jak zásah NCOZ, tak zásah Vojenské policie v Pardubicích. “Jedná se o dvě různá trestní řízení,” doplnil Veselý.

Policie dnes zasahovala v několika budovách pardubického městského úřadu, potvrdil ČTK tajemník magistrátu Michal Zitko. Podle zpravodajky ČTK policie ráno zapečetila kanceláře primátora a dvou náměstků a dveře hlídali policisté v civilu. Podle Zitka byly kanceláře dnes v 15:00 stále zapečetěné, další skupina policistů zasahovala v budově magistrátu za Východočeským divadlem, kde sídlí odbor majetku a investic. Současný pardubický primátor Jan Nadrchal (ANO) je s náměstkem Jakubem Rychteckým (Žijeme Pardubice/SOCDEM) na služební cestě v zahraničí a nemají o zásahu bližší informace.

Česká televize uvedla, že se policisté zajímají o 11 zakázek pardubické radnice a jejích firem. Jde o různé zakázky od opravy kanceláří po tendr na stavbu parkovacího domu za 335 milionů korun. Městská firma Rozvojový fond Pardubice tendr na parkovací dům vyhodnotila letos v létě a policisté u něj podle ČT dokládají údajnou manipulaci. Zakázku vyhrála firma Porr. Podle ČT se ale radnice a fond údajně pokusily vítěze vyřadit zfalšovaným posudkem tak, aby zakázku vyhrála druhá firma v pořadí, tedy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. Policisté se podle ČT zajímali také o nesrovnalosti kolem víceprací na stavbě fotbalové arény za 340 milionů korun.

Podle ČT se vyšetřovatelé vedle Charváta (ANO) zajímají o Helenu Dvořáčkovou (SPD), byla v minulosti primátorovou náměstkyní za ANO, lidi z Rozvojového fondu Pardubice a o současné vedení Pardubic. Vedle prohlídky radnice se policisté podle ČT soustředili na kanceláře stavební firmy Porr v Hradci Králové a Praze. Mluvčí Porru Jana Mašínová ČTK potvrdila, že se policejní zásah týkal i kanceláří firmy. “Bohužel k tomu v tuto chvíli nemáme k dispozici žádné bližší informaci,” řekla dnes odpoledne.

Pardubice jsou jedním z měst, kde agendu Smart City plně ovládli lidé spojení s hnutím ANO. Zatím ale utrácejí jen za studie. Strategie Chytrého města dodnes schválená nebyla. Znovu přijde na program až koncem září. V Pardubicích to politici ANO pojali velkoryse. Obsazením klíčových pozic v agendě Smart City získalo hnutí absolutní moc nad veřejnými penězi a dotacemi pro jednotlivé projekty. Jak to Babišovi lidé provedli v praxi? Radnice vedená právě primátorem Martinem Charvátem z ANO vybrala jako partnera pro přípravu konceptu firmu Smart City Point. Firmu ovládanou opět lidmi z ANO. Jejím ředitel byl Tomáš Krátký, někdejší regionální manažer … Více ZDE

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře