V Liberci spadla kabina lanovky na Ještěd
V Liberci dnes spadla kabina lanovky na Ještěd. V kabině, která jela dolů, byl v tu dobu jen průvodčí, který při jejím pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem. Z druhé kabiny z výšky asi 15 metrů záchranáři evakuovali 13 cestujících a průvodčího. Zraněn nikdo další nebyl. Pád lanovky vyšetřuje policie pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Záchranáři ošetřili 15 lidí. “Čtrnáct lidí z kabiny bylo ošetřeno a vyšetřeno na základně horské služby. Jednalo se především o psychické obtíže, protože samozřejmě viděli pád té lanovky,” doplnil mluvčí zdravotnické záchranky Michael Georgiev. “Potom jsme ošetřili i jednoho zaměstnance Českých drah, který měl psychické obtíže,” dodal. Stav jednoho z členů pozemního personálu lanovky si podle něj vyžádal převoz do nemocnice k dalšímu vyšetření a ošetření.

Podle policie byl pád lanovky nahlášen kolem 13:30. Kabina spadla u prvního pilíře lanovky zhruba z třicetimetrové výšky a je zdemolovaná. Hasiči podle mluvčího Davida Kořínka evakuovali osádku druhé kabiny z výšky 15 metrů. S evakuací začal před příjezdem hasičů průvodčí kabiny. “Kabina je zařízena vybavením pro evakuaci osob, průvodčí jsou proškolení, je tam poklop v podlaze a naviják na spouštění dolů plus postroj,” řekl Kořínek. Hasiči se evakuaci připojili s žebříkem. Zhruba po dvou hodinách zásah ukončili.

České dráhy, které lanovku provozují, zatím nemají bližší informace o nehodě. “Čekáme na vyšetřování policie a Drážní inspekce a v tuto chvíli nebudeme předjímat, co konkrétního se tam stalo,” řekl mluvčí drah Lukáš Kubát.

Zdroj: České noviny, foto: Facebook

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře