Soud řeší žalobou Hamáčka na server Seznam.cz

Obvodní soud pro Prahu 5 začal projednávat žalobu bývalého ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) na majitele webu Seznam.cz a reportéry Jana Kroupu a Kristinu Cirokovou.

Zpravodajský server loni v květnu uvedl, že Hamáček na interní schůzce hovořil o úmyslu “vyměnit mezinárodní skandál” kolem explozí ve Vrběticích na Zlínsku za dodávky ruské vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Bývalý ministr tvrzení odmítá a podle údajů na justičním serveru infosoud požaduje deset milionů korun. Jednání u soudu je kvůli projednávání utajovaných informací neveřejné.

“My jsme přesvědčení, že jsme napsali pravdu a věříme tomu, že soud to zjistí taky,” prohlásil před jednáním Kroupa. Server podle něj předložil soudu řadu důkazů, které tvrzení reportérů podpoří. Hamáček se k jednání nedostavil, jeho advokátka nechtěla kauzu komentovat. Zda bude někdejší ministr u soudu vypovídat, soudkyně Eva Harmachová podle advokátky zatím nerozhodla.

Účastníci řízení se kvůli utajovaným informacím po zahájení řízení přesunuli do zabezpečené místnosti a museli odevzdat mobilní telefony. Veřejnost je z jednání vyloučena.

Zdroj: ČTK

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře