Dotace pomohou obcím s černými skládkami
Hromada odpadků, starý nábytek, pneumatiky, hadry či suť. Černou skládku už asi každý někdy viděl, hyzdí okolí a jejich odstraňování dělá obcím díry do rozpočtu.

Obcím s rozšířenou působností teď pomůže s financováním likvidace nelegálních skládek nová dotační výzva Národního programu Životní prostředí. Dotace mohou radnice čerpat na úklid a odvezení nezákonně soustředěného odpadu, tedy jinak černých skládek. Výjimkou jsou takové skládky, které tvoří pouze stavební a demoliční odpad, včetně vytěžené kontaminované zeminy.

„Žádat mohou obce s rozšířenou působností, připraveno je pro ně 50 milionů korun. Úspěšným žadatelům uhradíme až 80 procent způsobilých výdajů,“ řekl ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman a dále upřesnil, že minimální výše podpory na jeden projekt je padesát tisíc korun, maximální pak půl milionu.

Výzva se otvírá 1. prosince letošního roku, žádosti mohou obce podávat do konce června 2022, nejpozději však do vyčerpání alokace. Přílohy ke stažení: Dokumenty k výzvě

Zdroj: Státní správa

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře