Kandidát Pirátů a Starostů vydělává v Chomutově na chudobě

Pirátská strana ráda upozorňuje na problém skupování bytů spekulanty a investory, kteří tak zvyšují jejich cenu a činí je méně dostupnými pro běžného člověka. Na druhou stranu za jejich koalici se Starosty kandiduje člověk, který právě tohle dělá. Informace přinesl web Národní Noviny

18 bytů ve vyloučených lokalitách

Web Národní Noviny upozorňuje na případ politika Pavla Kosaře, který v Chomutově vlastní či spoluvlastní 18 bytů. Zajímavé je, že přinejmenším politicky se Kosař k Chomutovsku či Ústeckému kraji nehlásí. Je totiž bývalým místostarostou a zastupitelem na Praze 22. V Praze také kandiduje za Starosty do Poslanecké sněmovny. “V Chomutově vlastní nebo spoluvlastní podle katastru 18 nemovitostí, převážně bytů na sociálně vyloučené lokalitě Dřínovská. Na některé z těchto adres se vyplácí dávky v hmotné nouzi. Jde například od byty v domě číslo popisné 4590 nebo 4595,” uvádí server.

Chomutov jako zlatý důl

Chomutov z hlediska pronájmů patří k jedné z nejproblematičtějších lokalit v České republice. Byty jsou zde levnější než jinde, ale jde o relativní srovnání. Kvalitu bydlení zde snižují nepřizpůsobiví obyvatelé. Na ně se přitom zaměřují různí spekulanti, kteří v rámci “obchodu s chudobou” pronajímají byty právě jim, a to za výrazně vyšší částky, než je v místě obvyklé. Za tyto nájemníky přitom nájem často platí úřady. Vlastnictví značného počtu bytů pochopitelně není protizákonné. Může však působit podivně, když takto podniká i člověk vystupující za stranu, která by ráda proti podobným praktikám bojovala.

Lidé prý platí běžný nájem

“Byty v Chomutově spravujeme společně s mou rodinou řádně, platíme za ně poplatky správci domu a nájemné máme ve zcela běžné výši, odpovídající normálním cenám na trhu. Pronajímáme je někdy vybavené více, někdy méně. Většinou, jak je na trhu nejběžnější, je byt vybaven koupelnou a kuchyňskou linkou, tak, aby si lidé mohli nastěhovat vlastní nábytek. Vybavení je vždy funkční (teče studená voda, topí topení, funguje sporák a elektřina). U všech bytů nám peníze chodí na účet přímo od jednotlivých nájemníků. Život pronajímatele přináší samozřejmě různá dobrodružství a zážitky, nicméně mám za to, že ve většině případů máme slušné, spolehlivé a dlouhodobé nájemníky,“ tvrdí Pavel Kosař.

Zdroj: Národní Noviny

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře