V anketě Kemp roku letos zvítězil Autocamp Sedmihorky
V oblíbené anketě Kemp roku letos zvítězil Autocamp Sedmihorky. Hlasující ocenili jeho rodinnou atmosféru i ekologické zaměření

Z více jak šestnácti set rekreačních areálů v České republice a na Slovensku vybírali letos hlasující ten nejlepší. A oproti loňskému roku narostl počet jejich hlasů téměř trojnásobně. K rekordnímu zájmu o účast v anketě Kemp roku přispěla kompletně zmodernizované platforma dokempu.cz, propracovaná vizuální podoba i nové atraktivní kategorie, jako je nejlepší kemp pro domácí mazlíčky či kemp pro firemní a skupinové akce.

Absolutní vítěz Autocamp Sedmihorky v Českém ráji sesadil z pomyslného trůnu Camping Rožnov, který se prvenstvím pyšnil několik let po sobě. V letošním roce se umístil na bronzové příčce. Druhé místo totiž počet hlasů přidělil Novému kempu Riviéra Zbečno nacházející se v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Ten si díky svému rapidnímu vzestupu odnáší i titul Skokan roku.

„Letos jsme zavedli několik změn a novinek. Nejzásadnější bylo hlasování pouze v zájmových kategoriích. Z celkového počtu hlasů, které kempy obdržely, jsme sestavili žebříček TOP 10, TOP 25 a TOP kraje. Naším cílem bylo uživatele platformy dokempu.cz, která anketu již tradičně vyhlašuje, seznámit s dosud neobjevenými kempy a dát jim možnost co nejrozmanitějšího výběru atraktivních míst dle zájmových kategorií,” vysvětluje Lukáš Janoušek, CEO platformy dokempu.cz.

Anketa trvala od 19. června do 31. srpna 2023 a mezi kempy bylo rozděleno celkem 22 977 hlasů. V porovnání s loňským rokem, kdy jich bylo sečteno celkem 8650, je to nárůst téměř o 300 %.

Autocamp Sedmihorky si získal přízeň celkem 1751 uživatelů. Kromě ocenění Kemp roku 2023 vyhrál ještě titul Nejlepší rodinný kemp a Nejlepší ekologický kemp. Díky spolupráci se střediskem ekologické výchovy Český ráj totiž pravidelně nabízí unikátní programy pro rodiny s dětmi, skupiny či školní výpravy.

Objevem roku se v letošní sezóně stává Camping Chvalšiny. Titul si zajistil nejen díky své atraktivní poloze v bezprostřední blízkosti Českého Krumlova, ale také pro svou malebnost a pestrou nabídku aktivit. Poprvé budou také odměněni samotní hlasující, vylosováno bude 15 výherců, kteří obdrží hodnotné ceny. 5 vybraných dokonce získá voucher na pobyt ve vítězných kempech dle vlastního výběru.

TOP 10 kempů absolutní pořadí

 1. Autocamp Sedmihorky
 2. Nový kemp Riviéra Zbečno
 3. Camping Rožnov
 4. Kemp Keramika
 5. Safari Kemp
 6. Camp Dolce
 7. Vranovská pláž – Holiday Park
 8. Kanak – půjčovna lodí, kemp Branná
 9. Autokemp Budišov nad Budišovkou
 10. Rekreační středisko Stará Živohošť

Vítězné kempy v zájmových kategoriích

 1. Nejlepší rodinný kemp – Autocamp Sedmihorky
 2. Nejlepší kemp pro vodní aktivity – Autokemp Merkur Pasohlávky
 3. Nejlepší malý kemp – Autokemp Budišov nad Budišovkou
 4. Nejlepší kemp pro rybáře – Rekreační středisko Stará Živohošť
 5. Nejlepší kemp pro karavany – Camping u Kukačků a penzion DaJa
 6. Nejlepší kemp pro motorkáře – Kemp Hnačov
 7. Nejlepší kemp pro vodáky – Kanak: půjčovna lodí, kemp Branná
 8. Nejlepší kemp pro cyklisty – Kemp Velehrad
 9. Nejlepší kemp pro aktivní trávení dovolené Vranovská pláž – Holiday Park
 10. Nejlepší kemp pro zábavu a firemní nebo skupinové akce – Camp Dolce
 11. Nejlepší ekologický kemp – Autocamp Sedmihorky
 12. Nejlepší kemp pro domácí mazlíčky – Camping Rožnov
     
  Skokan roku – Nový kemp Riviéra Zbečno
  Objev roku – Camping Chvalšiny

Zdroj: TZ media – list, Kompletní výsledky a další podrobnosti najdete na webu: Dokempu.cz.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře