Anonym vyhrožoval bombovým útokem v kralupské nemocnici

Středočeský kraj – Anonym vyhrožoval bombovým útokem

V pátek večer bylo přijato anonymní oznámení o uložení nástražného výbušného systému v nemocnici v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku.

Na místo okamžitě vyjely nejbližší dostupné hlídky Policie ČR, dále strážníci MP Kralupy nad Vltavou, či výjezdová skupina kriminalistů z Územního odboru Mělník.

O pomoc byli požádání hasiči i záchranáři. Hasiči na místo vyslali větší množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, včetně hasičů Správy železnic, či Aero Vodochody. Do Kralup vyjely z HZS Středočeského kraje rovněž dva evakuační autobusy. Záchranáři na místo vyslali posádky RZP a RV ZZS ASČR, dále posádky RZP ZZS SČK a Inspektora provozu ze ZZS SČK. Na místo vyrazily také dvě převozové sanitky ZZS ASČR, či člen vedení ZZS Středočeského kraje.

Povoláni byli psovodi se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin. Z objektu nemocnice bylo evakuováno 56 lidí, z toho 54 mobilních a 2 imobilní. V posledních dvou případech se jednalo o pacienty trvale napojené na kyslík. Tito proto byli posádkami ZZS převezeni do mělnické a do slánské nemocnice. Evakuovaní lidé pak nalezli útočiště v nedaleké sokolovně. Pacientů upoutaných na lůžko (v nemocnici se nachází Léčebna dlouhodobě nemocných) se evakuace netýkala.

Zdroj a foto: Týdeník policie

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře