Piráti a STAN, daně, koalice,
Zástupci hnutí Starostové a nezávislí (STAN) porušovali před volbami koaliční dohodu, vyplývá podle serveru Neovlivní.cz z interní analýzy, kterou si nechali zpracovat Piráti. 

Šéf Starostů Vít Rakušan ČTK napsal, že o příčinách volebního výsledku se mělo nejprve jednat v rámci koalice, pohled STAN na důvody výsledků je jiný. Možné porušení koaliční smlouvy odmítá.

Zástupci STAN podle analýzy opakovaně porušili příslušná ustanovení koaliční smlouvy a pravidel osobnostní kampaně, uvedl server Neovlivní.cz. “Minimálně v devíti případech vyzvali ke kroužkování přímo kandidáti STAN. Senátorský klub STAN a jeho konkrétní členové samostatně opakovaně podporovali formou videí nebo facebookových statusů kroužkování kandidátů STAN,” cituje server z analýzy.

Pirati STAN PirSTAN volby podvod

Díky preferenčním hlasům například uspěla ve Středočeském kraji zastupitelka Dolních Břežan a Rakušanova spolupracovnice Barbora Urbanová. “V den voleb vyzval ke kroužkování své asistentky předseda STAN ve sponzorovaném příspěvku. Tato asistentka byla na 12. místě kandidátky, tedy na nevolitelném místě. Následně získala mandát poslankyně,” stojí v analýze.

Dokument podle serveru také upozorňuje, že STAN měl na starosti tzv. mikrotargeting, kdy kampaň podle dat cílí na základě individuálních preferencí na úzké skupiny lidí či jednotlivce. “STAN cíleně podporoval pouze své kandidáty, ze kterých se polovina dostala do Sněmovny. Na podporu mikrotargetingu STAN byla vynaložena více než dvakrát vyšší částka než na Piráty. Piráti přitom vložili do kampaně dvě třetiny finančních prostředků,” stojí v analýze.

Bartoš uvedl, že členům strany předal první část analýzy dnes ráno. “Jedná se o část týkající se porušení koaliční smlouvy ze strany STAN. Dokument jsme stejně tak zaslali i hnutí STAN. Celou věc nyní projednají stranické orgány Pirátské strany, následně o našich závěrech budeme jednat s hnutím STAN,” řekl.

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře