Šíření covidu-19 v Česku několik týdnů zrychluje, Smrt, covid, Omikron, Nouzový stav, Delta, očkování, varianta koronaviru delta AY 4.2, Vláda, Epidemie koronaviru v Česku dál sílí,
Epidemie koronaviru v Česku dál sílí. Laboratoře prokázaly v sobotu 1157 nových případů koronaviru, to je o skoro 500 víc než před týdnem a nejvíc o víkendovém dni od začátku května. V nemocnicích bylo 463 pacientů s nemocí covid-19, o 15 méně oproti pátku, ale o 135 víc než minulou sobotu.

Setrvale roste i takzvané incidenční číslo, které udává počet nově nakažených za týden v přepočtu na 100.000 obyvatel. Nyní je 86, před týdnem mělo přitom hodnotu 56. Reprodukční číslo udávající, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, k dnešku mírně kleslo z 1,46 na 1,41. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Nově odhalených případů covidu přibývá po celém Česku, mezi regiony jsou ale značné rozdíly. Nejrychleji se nákaza šíří v Moravskoslezském kraji, kde v posledních sedmi dnech připadá na 100.000 obyvatel 141 nakažených. V jižních Čechách se incidenční číslo zvýšilo na 136, sto a víc případů má ještě Olomoucký a Plzeňský kraj a těsně pod touto hranicí je Praha.

Naopak relativně nejméně se infekce šíří v Libereckém a Královéhradeckém kraji, kde za týden připadá na 100.000 lidí shodně 26 případů koronaviru. Mezi okresy je nejvyšší počet nakažených v přepočtu na obyvatele za týden na Českobudějovicku s incidenčním číslem 229 a v Ostravě-městě, kde je v přepočtu na obyvatele za týden 217 nakažených.

Zdroj: ČTK

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře