Hanácká kasárna v Olomouci – historická perla hledá nového majitele

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí v elektronické aukci Hanácká kasárna, která se nachází v centru Olomouce. Informace o unikátní investiční příležitosti jsou zveřejněny na webu www.nabidkamajetku.cz

„Vedle pražského Paláce Broadway se jedná o druhou mimořádnou investiční příležitost, kterou jsme v poslední době zveřejnili. V případě Hanáckých kasáren navíc jde o historicky největší prodej nemovitosti našeho úřadu na území Moravy. Věřím, že z aukce vzejde nový majitel, který dokáže pro tento historický klenot najít smysluplné využití,“řekla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Elektronická aukce bude zahájena 1. září v 10 hodin a potrvá do 3. září do 10 hodin. Minimální cena za tento areál činí 262 milionů korun, minimální příhoz byl stanoven na 100 tisíc korun. Zájemci musí před začátkem aukce složit kauci ve výši 27 milionů korun. Další podrobnosti k prodeji naleznete zde.

Hanacka kasarna v Olomouci jsou na prodej

Výjimečný historický areál Hanáckých kasáren v centru Olomouce byl vybudován v polovině 19. století. Památkově chráněný objekt, který tvoří čtyřkřídlá budova, převzal ÚZSVM na základě usnesení vlády v roce 2017 od Ministerstva obrany. Vláda pak v minulém roce schválila jeho prodej. Stavba je významným urbanistickým prvkem města a ukázkou klasicistního vojenského stavitelství s ojedinělou stavební i armádní historií.

Více podrobností k historii nemovitosti naleznete zde. Pro zájemce je k dispozici také videoprezentace nemovitosti. Videonávody, jak se registrovat a zúčastnit elektronické aukce, naleznete zde.

Zdroj a foto: UZSVM

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře