čssd, Maláčová,

Ministryně Maláčová vyřeší krizi s byty tím, že bude pokutovat ty, kteří v jejich vlastnictví vidí například jedinou pojistku na důchod. Pokud se tedy právem bojíte, že důchodový systém zkolabuje a chcete se postarat o svoji budoucnost sami, budete mít smůlu.

Paní ministryně Vám spočítá, jak dlouho musíte v bytě být, či nebýt, aby jste ho mohli, či nemohli ještě beztrestně vlastnit. A běda, pokud v daném bytě nenajde ničí trvalé bydliště. Co na tom, že jste si na něj vydělali, našetřili a asi milionkrát už zdanili i rohlík na stole. Nejsnazší cestou, jak získat peníze, je pro tyhle všechny “sociální demokraty” sebrat je jiným. Ideálně těm, kteří se nemohou účinně bránit. To, že to ve finále dostupnost bytů nezlepší, naopak to například nájmy může ještě zvýšit, a tak je pro mnohé udělat nedostupné, to je momentálně jedno. Předpokládám, že další fází bude regulace tohoto nájemného pro pronajímatele.

Že byt potřebuje rekonstrukci? Že na ni teď nemáte peníze a čekáte až je zase našetříte? Že splácíte hypotéku? Nezájem. Oni Vás nakonec donutí se toho svého majetku ještě dobrovolně zbavit. 

Místo toho, aby jako každý racionálně uvažující člověk začala u výdajů, u omezení neskutečně přebujelé státní správy, ráda by sáhla na peníze těm, kteří je na ni vydělávají. Každý z Vás vydělává na bezmála 500 000 státních úředníků a každý rok jim společně posíláme přes 200 mld. korun. Každý z Vás více než půl roku pracuje pouze na tento stát a jeho režii. Teprve potom pracujete sami na sebe a můžete ty vydělané peníze pro sebe použít. Třeba na nákup bytu, pozemku, zahrady. Ještě můžete. Brzy to jít ale nemusí a ta hrozba je velmi reálná. Pseudosocialisté totiž nikdy nesahají do peněženek svých, ale právě do těch Vašich. Pod pozlátkem sociální spravedlnosti a výhod pro ty nejchudší tuto vrstvu lidí sami zdárně tvoří. 

Takže děkujeme, chápeme, že člověk, který se umí postarat sám o sebe je pro Vás neatraktivní, ale začněte prosím u sebe. Zvyšte efektivitu, omezte zbytečné a nesmyslné úřady a instituce, nechte pracovité a činorodé lidi dýchat a dělat to, co umí. Uvidíte, že to půjde. Jen tedy je neutáhnete na předvolební vařené nudli.

Autor: Jana Marková

, ,
Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře