V pátek hasiči zasahovali u 212 nehod, čtyřikrát víc než obvykle
V pátek hasiči zasahovali u 212 nehod – U čtyřikrát většího počtu nehod, než je obvyklé, v pátek zasahovali hasiči v Česku po silném sněžení. Zásahů byly dohromady více než dvě stovky. I dnes je počet nehod vysoký, do poledne jich hasiči zaznamenali asi 90. V tiskové zprávě to dnes oznámil mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR Jiří Fröhlich. Podle meteorologů napadlo od pátečního dopoledne do dnešního rána asi 45 centimetrů sněhu a dnes připadne dalších 25 centimetrů.

“Zasahovali jsme společně s dobrovolnými jednotkami u 212 případů. Jedná se o skoro čtyřnásobný nárůst oproti našemu obvyklému dennímu průměru počtu těchto zásahů,” uvedl Fröhlich k bilanci autonehod za pátek. Dnes je podle něj kvůli počasí situace podobná. “Doporučujeme řidičům dbát zvýšené opatrnosti a přizpůsobit jízdu stavu vozovky,” upozornil.

Kvůli sněžení mají hasiči dnes také zvýšený počet zásahů kvůli tzv. technické pomoci. Jedná se převážně o odstraňování padlých stromů, které blokují silnice a železnice. Jen za dnešek bylo těchto výjezdů do poledne celkem 700, z nichž bylo téměř 500 kvůli odstraňování stromů. “Z toho nejvíce zásahů měli kolegové v Jihočeském kraji, ale také ve Středočeském a Plzeňském kraji,” doplnil mluvčí hasičů.

Sněžení zkomplikovalo dopravu na silnicích i železnici. “Mimořádné události za železnici budeme během odpoledne odstraňovat. Co se týče stavu silniční a dálniční sítě, máme v terénu veškerou techniku,” uvedl ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Veřejnost podle něj může sledovat její pohyb na veřejně dostupném webu. “Není možné naráz zajistit během deseti, 15 minut úpravu všech silničních a dálničních tahů. Máme hlášené nehody na dálnici D1, D5, kde došlo na několika místech k havárií,” dodal.

Na jihu Čech a Vysočině napadlo od pátku 20 až 45 centimetrů sněhu a dnes připadne deset až 25 centimetrů, oznámil Český hydrometeorologický ústav. Sněžit bude zřejmě silně i v neděli.

Zdroj: ČTK, foto ilustrační

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře