Adam Vojtěch, ANO, covid - 19,
Vláda kvůli rychlejšímu šíření epidemie covidu-19 dnes přijala několik opatření. Od 1. listopadu budou testy na koronavirus zdarma jenom pro lidi do 18 let, se zahájeným očkováním nebo kontraindikací. Zkrátí se také výrazně doba jejich platnosti. Personál restaurací bude muset kontrolovat u hostů doklad o bezinfekčnosti. Od 25. října bude povinné nošení respirátorů ve všech vnitřních prostorách včetně pracovišť.

Od 1. listopadu budou preventivní testy na covid-19 hrazené z veřejného zdravotního pojištění pouze dětem a mladým do 18 let, lidem se zahájeným očkováním nebo těm, kteří se nemohou očkovat. Na twitteru to po dnešním jednání vlády uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Testy nařízené lékařem nebo hygieniky budou dál zdarma.

Vláda podle něj také souhlasila s tím, že se zkrátí doba platnosti negativního testu jako potvrzení o bezinfekčnosti. U testů PCR se platnost zkrátí ze sedmi dní na tři, u antigenních testů ze 72 hodin na 24 hodin.

Personál restaurací bude podle Vojtěcha muset od 1. listopadu kontrolovat u hostů doklad o bezinfekčnosti. Nebude to muset být hned u vchodu, bude to stačit ve chvíli, kdy se hosté usadí. Povinnost neplatí pro odběr jídla s sebou. Kontrolu nebudou muset provádět restauratéři v jídelních zónách v obchodních centrech. 

Personál restaurací či barů nebude podle Vojtěcha lidem, kteří nemají doklad o dokončeném očkování, v poslední době neprodělali nemoc covid-19 nebo nemají platný negativní test na koronavirus, moci povolit vstup nebo poskytnout službu.

Od 25. října bude povinné nošení respirátorů ve všech vnitřních prostorách včetně pracovišť. Po jednání vlády to novinářům řekl ministr Vojtěch.

Výjimku budou mít podle Vojtěcha lidé, kteří sedí v kanceláři sami. Pokud je ale s nimi na pracovišť někdo další, respirátory budou muset mít, dodal ministr. Nyní je povinné nošení respirátorů například ve veřejné dopravě či obchodech.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře