volební model, Volební průzkum, volební preference, ANO, Piráti,
Jak vyplývá z aktuálního měření společnosti SANEP, volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky by nyní vyhrálo hnutí ANO se ziskem 27,9 %

Na druhém místě by v březnu skončila Občanská demokratická strana, a to se ziskem 19,1 procentního bodu. Je zcela zjevné, že se v nynějších preferencích odráží celospolečenská nálada spojená s probíhajícím válečným konfliktem na Ukrajině. Jak se však tento trend bude dále v budoucnu vyvíjet pak bude primárně záviset na tom, jakým způsobem se podaří vládní koalici právě v čele s občanskodemokratickým premiérem Petrem Fialou řešit důsledky konfliktu na Ukrajině na domácí politické scéně.

Třetí pomyslnou příčku v nynějších hypotetických volbách do Sněmovny PČR by nyní obsadilo hnutí SPD, a to se ziskem 12,7 procentního bodu. SPD začíná růst i díky hlasům stran a hnutí, které se v minulých volbách do Sněmovny nedostaly a voliči, jejichž hlasy propadli, své preference teď směřují tam, kde budou vidět a kde budou moci v reálné politice najít své zastání.

Na čtvrtém místě by skončilo hnutí STAN se ziskem 9,8 procentního bodu. Oproti výsledkům únorového měření by si tak toto hnutí polepšilo v současné době o 0,3 procentního bodu. Pátou příčku by pak obsadila strana TOP 09 se ziskem 6,5 %.

Do Sněmovny by se v březnu dostali ještě PIRÁTI, kteří by v nynějším průzkumu společnosti SANEP obsadili šestou příčku, a to s aktuálním ziskem 5,1 procentního bodu, což znamená další pokles voličských preferencí.

Žádný jiný politický subjekt by se v současné době do Sněmovny PČR nedostal.

Na sedmém místě by v aktuálním měření skončila KDU-ČSL se ziskem 4,8 procentního bodu. Tříprocentní hranici by v březnu tohoto roku překročili ještě SVOBODNÍ se ziskem 3,4 procentního bodu a na tříprocentní hranici by dosáhla ČSSD.

Strana zelených, jakožto strana zastoupená v Parlamentu České republiky a je tudíž součástí měření, by nyní získala 0,9 %.

Výsledky šetření společnosti SANEP představují aktuální teoretické volební zisky politických stran a hnutí zastoupených v Parlamentu České republiky a dále stran a hnutí, které v šetření dosáhly nebo překročily v březnu letošního roku tří procentní hranici:

Volebni preference snemovna parlament politicke strany

Zdroj: SANEP

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře