Polští policisté zadrželi hledaného dezinformátora Čermáka, Soud vydal mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka, Andrej Babiš a Karel Havlíček (oba ANO) mají kamaráda po, kterém je vyhlášeno celostátní pátrání.
Polští policisté v úterý zadrželi hledaného Tomáše Čermáka, který byl letos v červenci pravomocně odsouzen k 5,5 roku vězení za podporu a propagaci terorismu a před nástupem do vězení se na různých místech skrýval. Na síti X to dnes oznámila česká policie. Z vyjádření polské policie vyplývá, že muže zadržela ve městě Lublin na východě země. Podle českých policistů bude Čermák v nejbližší době předán do ČR.

“Šestatřicetiletého fantoma české dezinformační scény zadrželi včera (v úterý) polští kolegové na základě poznatků našich policistů. V nejbližší době bude následovat jeho předání do ČR,” uvedli policisté na síti X. Jméno muže neuvedli, ze zveřejněných údajů a z vyjádření polské policie ale vyplývá, že jde právě o Čermáka.

Čermák se vyhýbal nástupu do vězení, police po něm pátrala od konce srpna. Krajský soud Plzni na něj vydal v polovině září mezinárodní zatykač kvůli podezření, že by se mohl skrývat v cizině. “Ač je muž v rukou polských policistů, tak formálně zůstává stále v pátrání a bude tomu tak až do jeho předání zpět do Česka, které díky realizaci evropského zatýkacího rozkazu bude možné provést velmi rychle, maximálně v řádu týdnů,” doplnila policie později v tiskové zprávě.

Čermák si má podle pravomocného verdiktu soudu odpykat 5,5 roku vězení za to, že veřejně vyzýval k násilí vůči politikům. Loni v únoru se v živém vysílání na facebooku vymezoval vůči novele pandemického zákona. Diváky půlhodinového videa vyzýval k aktivnímu odporu proti přijetí novely, k převzetí moci, k vypálení Senátu i k vymanění České republiky ze struktur EU a NATO. Za hlavní cíl násilí označil zejména senátory, poslance a členy vlády. V případu podal Čermák prostřednictvím obhájce dovolání, bude se jím tak zabývat Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře