Mistrovství zásahových jednotek Policie ČR

Na Mistrovství zásahových jednotek si nejlépe vedli policisté z Útvaru rychlého nasazení

Ve dnech 4. až 5. října 2021 se ve Stodě uskutečnilo Policejní mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí 2021. Hlavním organizátorem mistrovství bylo Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje ve spolupráci s Útvarem policejního vzdělávání služební přípravy a Sportovním klubem policie ŠPS Domažlice.

Slavnostního zahájení mistrovství se zúčastnil první náměstek policejního prezidenta genmjr. Martin Vondrášek, ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Jaroslav Vild a náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje pro vnější službu plk. František Vítek.

Své síly změřilo dvanáct týmů zásahových jednotek, speciálních jednotek a Útvaru rychlého nasazení z České republiky, Slovenské republiky a Spolkové republiky Německo, které prověřily své dovednosti a schopnosti při střeleckých a taktických cvičeních, při práci ve výškách a záchranných činnostech.

Vítězem Policejního mistrovství České republiky zásahových jednotek pro rok 2021 se stalo družstvo Útvaru rychlého nasazení. Policisté tohoto útvaru obdrželi putovní pohár policejního prezidenta a další ceny.

Výsledky Policejního mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí 2021:

1. místo: Útvar rychlého nasazení
2. místo: Zásahová jednotka Jihomoravského kraje
3. místo: Speciální jednotka Temelín

„Soutěžní klání, které zorganizovali plzeňští policisté, navazuje na několikaletou tradici těchto mistrovství, ale také na řadu cvičení, které policisté každoročně absolvují. Příslušníci zásahových a speciálních jednotek mají jedinečnou příležitost porovnat svou výkonnost, změřit své dovednosti a zároveň předat zkušenosti a dobrou praxi. Mistrovské soutěže se účastní také zahraniční kolegové ze Slovenska a Německa. Díky těmto společným cvičením zvyšujeme profesionalitu a akceschopnost našich policistů, jejichž primárním úkolem jsou zákroky proti nebezpečným pachatelům,“ připomněl genmjr. Martin Vondrášek.

Ředitel krajského ředitelství plk. Vild při slavnostním ukončení soutěže pogratuloval všem soutěžícím k dosaženým výsledkům a ocenil jejich výkony a současně poděkoval organizačnímu týmu krajského ředitelství, který celé mistrovství připravil. „Policisté zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje se jako pořadatelé do soutěže nezapojili, ale i jim a samozřejmě i dalším kolegům krajského ředitelství je potřeba vyjádřit uznání za odvedené úsilí při přípravě tohoto mistrovství. Věřím, že soutěžící si odvezou ze Stoda nevšední zážitky a na letošní mistrovství budou rádi a dlouho vzpomínat. Zvláštní poděkování patří provozovateli areálu, v němž se akce uskutečnila, a rovněž sponzorům, “ uvedl ředitel Vild.

Zásahová jednotka plzeňského krajského ředitelství se jako organizátor a pořadatel akce boje o titul neúčastnila. Síly tak poměří na dalším šampionátu, pomyslnou štafetu k pořadatelství příštího mistrovství převzali policisté Jihomoravského kraje.

Zdroj: Týdeník policie

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře