Tripartita se dnes chystá jednat o zemědělství

Tripartita se dnes chystá jednat o zemědělství či o duálním vzdělávání.

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se dnes odpoledne chystají společně jednat o situaci v zemědělství. Tripartita by měla debatovat i o nastavení duálního vzdělávání v Česku. Ustavit chce také svůj tým pro životní prostředí.

Ministerstvo zemědělství připravilo pro dnešní zasedání dvacetistránkový podklad. Popisuje v něm protesty zemědělců, vyřizování dotací či situaci na trhu. Jednat by se mohlo i o pomoci se škodami po nedávných mrazech. Podle materiálu letošní rozpočet počítá na zemědělské národní dotace s částkou 2,5 miliardy korun, z toho 2,34 miliardy se má využít na neinvestiční podporu a zbývajících 160 milionů na investice.

Duální vzdělávání má spojit školní odbornou přípravu s praxí. Podílet se na něm mají zaměstnavatelé. Ministerstvo školství se model chystá upravit ve školské novele. O nastavení se jedná. Řeší se třeba ověřování způsobilosti k poskytování praktického vyučování či možnosti úhrady.

Hodinu před začátkem zasedání tripartity by se mělo sejít její předsednictvo. Naposledy jednalo mimořádně 24. dubna. Zástupci odborů a zaměstnavatelů pak novinářům řekli, že by jim kabinet měl na dnešním jednání představit vybraná opatření ze souboru 37 doporučení Národní ekonomické rady vlády (NERV) na podporu ekonomiky, která chce do konce volebního období provést. Mohla by to být asi desítka kroků.

Zdroj: ČTK

, , , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře