Prahou prošli slávisté před derby se Spartou

Prahou prošli slávisté před derby se Spartou, jednoho muže policie zadržela.

Fanoušci fotbalové Slavie se dnes odpoledne pěšky vydali ze Staroměstského náměstí v Praze ke stadionu na Letné, kde fotbalisté klubu v podvečer sehrají se Spartou možná rozhodující zápas v boji o první místo ve fotbalové lize. Na pochod slávistů, kterých bylo podle zpravodaje ČTK na místě několik set, dohlíželi policisté. Ti podle mluvčího Jana Rybanského nemuseli zasahoval, pochod se obešel bez narušení veřejného pořádku. Zadrželi ale jednoho příznivce Sparty, který opodál průvodu hajloval, řekl ČTK mluvčí.

Podle něj policisté muže předvedli na služebnu a je podezřelý z trestného činu podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

Duel na vyprodané Letné začne v 17:30. Obhájce titulu Sparta má čtyři utkání před koncem soutěže na svého rivala čtyřbodový náskok.

Fanoušci Slavie vyrazili směrem ke stadionu z centra Prahy zhruba 2,5 hodiny před zápasem. Cestou bubnovali, skandovali a byli vybaveni i transparenty. Po celou dobu je doprovázeli policisté včetně těžkooděnců, kolemjdoucí turisté si vše fotili a natáčeli.

Sparta se Slavií se utkají počtvrté v sezoně, všechny předchozí zápasy v ročníku skončily po 90 minutách remízou. Ve čtvrtfinále domácího poháru zvítězili úřadující ligoví šampioni v Edenu 3:2 po prodloužení. Poslední derby v nejvyšší soutěži na začátku března na Letné skončilo bez gólů.