krimi zprávy, policie, zprávy čr, kriminalita, dopravní nehody, zprávy z čr

Policii bude s kontrolou dodržování nových restrikcí proti šíření koronaviru od úterý pomáhat 3834 vojáků a 270 příslušníků Celní správy.

Policie bude dodržování zpřísněných vládních opatření o omezení pohybu, zakrývání úst a nosu a uzavření dalších obchodů a služeb hlídat od pondělí, od kdy restrikce na tři týdny platí. Dohromady bude nasazeno přes 30.000 lidí.

Policisté budou hlídkovat na významných dopravních tepnách na 500 stanovištích, která policie vytipovala. U zakrývání nosu a úst od pondělí platí, že v zastavěném území obce je třeba vždy mít minimálně chirurgickou roušku. Jedině respirátor je povolený v hromadné dopravě, obchodech a na dalších frekventovaných místech.

Nová přísnější opatření mají podle pátečního rozhodnutí vlády platit do 21. března. Jejich smyslem je co nejvíce omezit mobilitu, a tedy i šíření viru. Policie bude provádět intenzivní namátkové kontroly na území celé ČR. Chce je zaměřovat do všech míst, ve kterých lze předpokládat porušování opatření, a to včetně vlaků a autobusů.

Pokuta za porušení opatření může být na místě 10.000 korun, ve správním řízení hrozí podle krizového zákona sankce až 20.000 korun. 

Bližší informace k pohybu mezi okresy najdete zde

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře